Urban jungle – dzika natura w domowym zakątku

Urban jungle – dzika natura w domowym zakątku

 

Styl urban jungle to jeden z najciekawszych trendów w aranżacji wnętrz tego sezonu. Zawarte są w nim motywy florystyczne, inspiracje odległymi zakątkami afrykańskiej głuszy oraz ideą życia w zgodzie z naturą.

: entrepreneur : Ms. Entrepreneur : business : working woman : professional : profession : passion : dream : goals : office : offices : conference rooms : business outfits : networking :

Urban jungle – zieleń i roślinność

Na styl urban jungle składają się pełna paleta barw zieleni oraz roślinne wzory. W tym trendzie na pierwszy plan wychodzi roślinność egzotyczna – monstery, paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcze –występująca w formie żywych roślin w doniczkach, jak i motywów na tkaninach, czy obrazach. W trendzie urban jungle roślin nie ustawia się tylko na parapetach, ale m.in. również na podłodze, na konsolach czy komodach. Do mody wracają również makramy.

#Dracaena Drakenbloedboom #Monstera deliciosa Gatenplant. Styling: Moniek Visser, fotografie: Sjoerd Eijckmans

Ze wzorami roślinnymi, kwiatami i zieloną kolorystyką doskonale komponują się złote i brązowe dodatki. Urban Jungle to przede wszystkim natura. Poza zielenią warto eksponować jasne drewno, kamień, skórę i marmur. Jeśli natomiast zieleń nie jest naszym ulubionym kolorem, styl urban jungle można również uzyskać dzięki egzotycznym wzorom w bieli, błękicie czy szarości.

 BY GARMI Monstera Plant print in beautiful scandinavian surroundings. Photo & styling by: ditteblog.dk

Namiastka dżungli w centrum miasta

Styl ubran jungle we wnętrzach można zaaranżować różne sposoby, począwszy od pojedynczych akcentów florystycznych, dodatków czy obrazów, aż po zaaranżowanie całego wnętrza w estetyce tropikalnej.

Home Challenge : Les briques dans la déco

A jak Wam podoba się takie umieszczenie kawałka dzikiej natury w domowym zakątku?

Dodaj komentarz