Etapy projektowania

Nasza pełna usługa projektowania wnętrz składa się z kilku etapów:

Spotkanie i rozmowa w celu poznania Państwa potrzeb i oczekiwań w zakresie wystroju wnętrza to pierwszy etap naszej współpracy.  W celu ułatwienia podjęcia decyzji co do stylistyki wnętrza, przygotowujemy dla Państwa inspiracje w postaci planszy ze zdjęciami Projektant na spotkaniu  określa zakres prac i wstępny koszt wykonania projektu wnętrz. Jeżeli będą Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszych usług, ustalimy warunki współpracy i podpiszemy umowę, w której sprecyzujemy między innymi zakres prac i wynagrodzenie za poszczególne etapy.

 

Analizujemy poszczególne pomieszczenia  na podstawie planów deweloperskich oraz wykonujemy dokładne pomiary i dokumentacje fotograficzną stanu rzeczywistego.

 

 

Na podstawie badania Państwa potrzeb oraz pobranych wymiarów tworzymy 2-3 propozycje układów funkcjonalnych. Są to plansze z rzutami  poszczególnych pomieszczeń pokazujące ustawienie ścian działowych i mebli. Na spotkaniu projektant przedstawi i omówi każdy z proponowanych wariantów. Na tym etapie ustalamy również kolorystykę, dobieramy meble, materiały  oraz dodatki.

 

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego, kolorystyki i materiałów, przystępujemy kolejnego etapu, jakim jest stworzenie modelu 3D aranżowanej przestrzeni. Przygotowanie fotorealistycznych wizualizacji ułatwi Państwu podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących końcowego wyglądu projektowanej przestrzeni.

 

Projekt wykonawczy składa się z dokumentacji technicznej, Jest ona niezbędna do prawidłowego wykończenia wnętrz, aby mieć pewność, że to co zaplanowane, zostanie zrealizowane. W jej skład wchodzą:  rysunki zawierające szczegółowo zwymiarowane rzuty pomieszczeń i sufitów; informacje instalacyjne; projekty mebli na wymiar oraz wykaz użytych w projekcie materiałów.

Jest to usługa dodatkowa, polegająca na nadzorze projektanta nad realizacją projektu. Liczne konsultacje podczas remontu i wykończenia wnętrza, kontrola nad zamówieniami materiałów i mebli. Nad wszystkim czuwa projektant.